Projekt “Üksinda Kodus”

Eelmisel aastal viis MTÜ Foorumteater läbi 7 töötuba erinevates linnades projekti “Üksinda Kodus” raames.

Projektist ilmus artikkel Pärnu Postimehes – “Teismelistel aitavad pahandustest hoiduda usaldus ja kokkulepped”.

 

Meil on rõõm teatada, et ka sellel aastal toimub projekt “Üksinda Kodus”.

Mis ärgitas sellist projekti läbi viima on probleem, et juba mitu aastat kestnud majanduskriis mõjutab olulisel määral Eesti perekondade toimetulekut. Paljud Eesti inimesed on jäänud töötuks ning sellest tulenevalt otsinud ja leidnud tööd kodust eemal – teises linnas või koguni teises riigis. Sellises olukorras jäävad nende lapsed pahatihti ilma igapäevasest vanemlikust hoolest ja järelvalvest. 

 

Koolituspäevadel osalevad noored vanuses 14-16 lastevanematega. Päeva esimeses pooles kuulavad ja arutlevad vanemad sotsiaaltöötajaga probleemide üle, mis teismelise lapsega suhtlemisel ette võivad tulla. Lapsed lavastavad samal ajal MTÜ Foorumteatri koolitaja juhtimisel etenduse reaalsetest situatsioonidest nende elus.

Päeva teises pooles jätkatakse üheskoos. Foorumteatri metoodikat kasutades saavad vanemad ja lapsed vahetada rollid. Näiteks Raplas oli lapsevanem lapse rollis  „moosides” last: „kas täna õhtul sõpradega peole võib minna? Seal ei ole alkoholi, ausalt!”. Pikas vaidluses lapse ja vanema vahel pidi ema kehastanud laps siiski alla vanduma, kuid tema reaktsioon oli ehe: „nüüd ma tean, mis tunne emal on!”.

Sellel aasta toimuvad infopäevad ja foorumteatri koolitused järgnevalt:

10. märts – Saaremaa

17. märts – Rapla

24. märts – Haapsalu

31. märts – Paide ja Hiiumaa

14. aprill – Pärnu.

 

Registreerimine ja lisainfo:

Karmen Kukk

Lääne prefektuur

444 6439

karmen.kukk ät politsei.ee

Projekti rahastajateks on Hasartmängumaksu Nõukogu ja Lääne prefektuur.

Go to Top