Postkaart Patarei vanglast

1-9. juuli toimust MTÜ Foorumteatri ja rahvusvahelise organisatsiooni The Republic of the Imaginatoni koostöös labürintteatri koolitus ja etendused Patarei Merekindluses.

Intervjuu MTÜ Foorumteatri juhatuse liikme Nikolai Kunitsõniga Kuku raadio saates Raadioekspress 7. juulil. Kuula saadet siit!

Samuti käisid MTÜ Foorumteatri juhatuse liige Nikolai Kunitsõn ja labürintteatri lavastaja Iwan Brioc 7. juulil ka Tallinna TV saates Suvemiks. Vaata järgi saadet (alates 21:55) siit. 

Vaata ka meie videot Youtubes!

Facebooki ürituse leiad siit.

Tagasiside projektist leiad meie Facebooki albumis.

Kontekstile suunatud teatriprojekti “Postcard from Patarei” eesmärgiks on kasutada erinevaid teatrivorme, suunamaks tähelepanu hetkele – uskumusele, et oleme elus, siin ja praegu.

Koolituse juhendajaks oli Iwan Brioc (Sensoorse Labürintteatri meetodi looja). Kuna kogu protsess saab alguse kohapeal, just koolitusel osalevatest inimestest, on tegu ainulaadse ja kordumatu ettevõtmisega. Nii labürintteatrist kui ka Iwan Brioc’ist saate lähemalt lugeda siit.

Foorumteater on oma olemuselt draamavorm, mis ajendab provotseerival viisil esitatud olukorrast aru saama ja õppima leidma lahendusi. Foorumteater on osalusteater, mis loob toimetulemiseks nii üksikisikut kui ka gruppi abistavaid strateegiaid. Foorumteater on osa laiemast Augusto Boali poolt loodud Rõhutute teatri süsteemist, mille eesmärgiks on jõustada inimesi ja kogukondi astuma vastu rõhumisele.

Varasemalt mujal maailmas läbi viidud labürintteatrite videod:
Iwan Brioc räägib Sensoorsest Labürintteatrist
Serbias läbi viidud labürintteatri koolitus
Walesis läbi viidud labürintteatri koolitus