“Õhtu ombudmaniga” avalik etendus Tallinnas

Jaan Tõnissoni Instituut ja MTÜ Foorumteater kutsuvad Teid 13. mail kell 16.00 põnevale üritusele, mille kavas ühenduvad teater ja film. Üritus lahutab küll meelt, aga selle põhieesmärk on anda teadmisi meie põhiõigustest.

Inimese igapäevaelu koosneb hulgast kohustustest ja õigustest. Kohustused tuletuvad meelde pidevalt. Probleeme tekib pigem õigustega, mida tihti ei teata ja mida rikutakse. 

Jaan Tõnissoni Instituudi üle-Eestiline programm “Õhtu ombudsmaniga”, mille üritustega oleme käinud 14-s erinevas kohas, annab mõtlemisainet võimalike igapäevaselt ette tulevate väärkäitumiste osas ja üheskoos püütakse mõnele juhtumile lahendusi leida.

Alguses saab vaadata lühifilme: ” Saima lugu”, mis räägib arsti ja patsiendi vahelisest konfliktist, ” Kaisa lugu”, mis räägib sellest, kuidas Kaisa proovib hakkama saada vanemate lahkumineku ja ema uue elukaaslasega ning „Dima lugu“, mis räägib õpilase abitusest kooli juhtkonna omavoli ees. Pärast lühifilmide vaatamist jätkub õhtu publiku hääletusega. Saate valida millise filmi teemal vaadatakse edasi foorumteatri etendust ja püütakse koos leida võimalikke lahendusi. Lõpetuseks suupisted. 

Üritust toetab rahaliselt Euroopa Komisjon ja toimub rahvusvahelise koostöö projekti ” Õhtu ombudsmaniga “raames (osalevad viis riiki), mida Eestis kordineerib Jaan Tõnissoni Intsituut.

Üritus toimub Buffalo Bar & Grill (Väike-Karja 1).

Vajalik eelregistreerimine! Oma osavõtust palume teatada kuni 5. maini : piret@jti.ee.

Go to Top