Gertha Teidla: Rashomoni töötoast

14.veebruaril leidis aset rahvusvahelise Euroopa Noorte rahastatud projekti

“Free our Mind’i” jätkutegevus. Projekti põhitegevuseks oli detsembrikuus Eestis toimunud Soovide Vikerkaare metoodika koolitus.

Koolitusel osalenud MTÜ Foorumteatri liikmed Piret Soosaar ja Gertha Teidla (pildil paremal) rakendasid õpitud uued teadmised praktikasse, viies sõbrapäeval läbi Soovide Vikerkaare tehnika Rashomon’i töötoa.

Töötoas osalesid foorumteatri huvilised MTÜ Foorumteatrist, VAT Teatri Foorumgrupist ja Lastekaitse Liidu Foorumgrupist.

Rashomon‘i tehnika on sobilik lahkamaks probleeme, mis tulenevad suhtlemisest (täpsemalt selle ebaõnnestumisest).

Näiteks suhtlemisprobleemid meie tavapärases elus, kus ühe osapoole sõnum ei jõua teisele kohale. Rashomon annab meile võimaluse analüüsida nii ennast kui neid, kellega on suhtlemisel probleem, see pakub meile võimaluse näha olukorda erinevatest vaatenurkadest. Rashomon loob neist ülepaisutatud karakterid, mis võivad olla niivõrd õpetlikud kui ka humoorikad. Antud tehnika puhul on oluline, et käsitletakse ühe grupi liikme jaoks aktuaalset suhtlemisprobleemi.

Töötuba kulges meeldivalt õdusas keskkonnas, kus käsitlesime ühe grupiliikme olulist probleemi. Oli palju erinevaid mõtteid, peegeldusi  ning sai ka nalja.

Töötoa lõpus oli osalejatel võimalik anda tagasisidet ning kirjeldada, kuidas neile meedis uus tehnika ja töötoa läbiviimine. Tagasiside oli positiivne, sai kasulikke mõtteid ja ideid, kuidas oleks parem edasi liikuda.

Lähiajal toimub projekti Free Our Mind raames veel üks töötuba!

Go to Top