Foorumteatri süvakursus 2019

Soovid saada töös noortega juurde uue töövahendi nende kaasamiseks! Otsid viisi, kuidas noorte jaoks olulisi probleeme avada ja neile lahendusi leida. Tule ja läbi foorumteatri süvakursus!

Kursus keskendub foorumteatri läbiviija Jokkeri rollile foorumteatri etenduse lavastamisel, näitlejate juhendamisel ja interaktiivsel modereerimisel. Kursus toimub väikeses grupis, andes osalejatele võimaluse harjutada nii foorumteatri näitleja, lavastaja kui etenduse modereerija rolli.

Foorumteater on osalusteater, mis ajendab õppima ja leidma lahendusi erinevatele probleemidele. Foorumteatris saab inimene harjutada, kuidas tulla toime igapäevaelus tekkivate olukordadega, mis tulenevad suhetest ja suhtlemisest. Pikemalt foorumteatrist siit!

Õppe eesmärk ja sisu

Eesmärk – Koolituse tulemusel on osalejal valmidus foorumteatri etendusi lavastada ja interaktiivselt modereerida iseseisvalt ja baastasemel 

Õppe sisu

Rõhutute teatri süsteem ja ajalugu

Foorumteatri läbiviija töö eetika

Foorumteatri etenduse lavastamisel kasutatavad tehnikad

Foorumteatri etenduse ülesehitus

Foorumteatri näitlejatöö juhendamine

Foorumteatri etenduse interaktiivse juhtimise põhimõtted

Foorumteatri süvakursus toimub 2 päevaste õppepäevadena ning iga mooduli vahel on peaaegu kuu aega pausi:

2019 kursuse ajakava:

16.veebruar kell 11:00 -17:00 ja 17.veebruar kell 10:00 -16:00

16.märts 11:00 -17:00 ja 17.märts 10:00-16:00

13.aprill 11:00 -17:00 ja 14.aprill kell 10:00 -16:00

Kursusel saab osaleda maksimaalset 10 inimest.

6 päevase kursuse maksumus 500 eurot (km ei lisandu). Soodushind 400 eur Inimeseõpetuse ühingu liikmetele ja Eesti Teatri-ja Draamahariduse Seltsi liikmetele 400 eur (km ei lisandu)

Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja kohvipause.

Maksta saab ülekandega MTÜ Foorumteatri kontole  a/a LHV- EE487700771001891673

Selgitusse märkida: osaleja nimi ja Foorumteatri süvakursus 2019

Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

NB! Kursus toimub ainult siis kui oma osaluse on kinnitanud 1.veebruar vähemalt 6 osalejat. Kui kursus jääb ära, siis vastav info edastatakse osalejatele 1. veebruar ning lepitakse uus kursuse aeg või makstakse raha tagasi.

Registreerimine : Täida see vorm
Lisainfo: Piret Soosaar mob +37256656494 piret.soosaar@gmail.com

Süvakursuse toimumise koht: MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskus. Telliskivi 60a, B-hoone, 10412 Tallinn 

Kursust viib läbi Foorumteatri MTÜ koolitaja Piret Soosaar (loe pikemalt koolitaja taustast)

Milliseid võimalusi loob foorumteatri süvakursuse läbimine igapäevases töös? Oma kogemustest kirjutavad 2017.aasta süvakursuse läbinud.

Hiiumaa Noorsootöö Keskus noorsootöö koordinaator Kaie Pranno:“Olen töötanud 7 aastat noorsootöös ja alati otsinud viise, kuidas haarata noori arutlema olulistel teemadel. Tihti jääb siiski mingi osa noori passiivseks ning nad ei avalda nii kergelt oma arvamust. 2017 kevadel läbisin Foorumteatri süvakursuse ning leidsin, et see on väga hea meetod kaasamaks noori aktiivselt kaasa mõtlema, arutlema ning pakkuma lahendusi väga erinevatel teemadel. Viimane hea kogemus on noortekohtumiselt, kus eesti noorte ja vene noorte vahel oli palju vääriti mõistmist, kuid foorumteatri töötoa meetod aitas kaasa üksteise mõistmisele ning suhtlusbarjääride lõhkumisele.”

Marii Noor: Julgen soovitada Pireti kursust kõigile, kes soovivad selgeks õppida suurepärase teatritehnika, millega on võimalik muuta ühiskonda paremaks paigaks. Kursus andis mulle juurde julgust tegeleda foorumteatri ja selle läbiviimisega iseseisvalt. Kogusin palju uusi ideid ja mõtteid. Hakkasin paremini mõistma foorumteatri sügavust ning kui tõhus meetod see on mistahes eluvaldkonnas. Kursus kindlasti arendas minus loovust  ja arusaamist jokkeri rolli olulisusest. Lisaks andis see hea ülevaate foorumetenduse lavastusprotsessist.

Olen saanud kasutada Pireti näpunäiteid nii töötubade läbiviimisel kui ka etenduste läbiviimisel. Saan öelda, et see kursus oli mulle väga kasulik ja olen Piretile väga tänulik saadud kogemuse eest.