Foorumteatri koolitajad


Piret Soosaar – MTÜ Foorumteatri asutaja ja juhatuse liige ning foorumteatri koolitaja:

Minu formaalne hariduskäik on kulgenud Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna 32.keskool, Tallinna Pedagoogikaülikool,(Kultuuri osakond BA kraad Eesti kultuuriajalugu). Minu mitteformaalne haridustee on mind aga kandnud ja kannustanud järgmistel radadel: 2000 – 2011 a. VAT Teatri Foorumgrupp näitleja, Jokker, koolitaja.

 Aastate jooksul olen end täiendanud erinevate õpetajate juures : Jouni Pikkari ja Micke Renlund (Soome),Gill Dowsett(Wales), Augusto Boal,  (Brasiilia, foorumteatri meetodi looja), Julian Boal (Brasiilia),  Marco Antonio Ferreira(Portugal ), Iwan Brioc (Wales). Kogemuste kasvades hakkasin foorumteatri lugude lavastajaks, interaktiivsete etenduste ja töötubade läbiviijaks (Jokker). Asudes tööle Lastekaitse Liitu 2006. aastal sai minu oluliseks töövahendiks laste ja noorte kaasamisel samuti foorumteater. Uutele väljakutsetele lisandusid foorumteatri õpetamine Tallinna Ülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias ning töö foorumteatri metoodika koolitajana. 2011. aastal asutasin koos Jokkeri Nikolai Kunitsõniga MTÜ Foorumteatri.

 

Nikolai Kunitsõn – MTÜ Foorumteatri asutaja ja juhatuse liige ning foorumteatri koolitaja:

Tulen Tallinnast, Lasnamäelt. Olen tudeerinud vene keelt ja ajalugu. Foorumteatriga puutusin kokku aastal 2008, 

tänu Lastekaitse Liidu Noortekogu ja Piretile. Olen aastate jooksul õppinud Jouni Piekkari, Micke Reunlundi, Iwan Brioci, Hector Aristizibali, Uri Noy-Meiri jt käe all.


Tänaseks päevaks olen ma läbi viinud hulgaliselt töötubasi, osalenud etenduses nii näitlejana kui jokkerina ning ka koolitusi. Viin läbi tegevusi nii vene, eesti kuika inglise keeles.

Minu jaoks on foorumteater (ning rõhutute teatri süsteem üldisemalt) rohkem kui vaid teatriliik, see on filosoofia mida järgides on võimalik teha seda, mida sa tegelikult tahad teha.

2011 aasta asutasin koos Piret Soosaare MTÜ Foorumteatri.

 

Gertha Teidla-Kunitsõn – MTÜ Foorumteatri liige ja foorumteatri koolitaja: 

Pärit olen ma Lääne-Virumaalt,  külast nimega Porkuni. Tallinna tõi mind ülikool ning nüüdseks on ka sotsiaaltöö bakalaureus omandatud. Bakalaureusetöö teemaks oli „Foorumteater jõustamismeetodina tööks noorte täiskasvanutega“.

 Foorumteatriga olen tegelenud umbes viis aastat. Olen viinud läbi töötube-koolitusi-etendusi nii eesti kui ka inglise keeles, olles nii jokker ja läbiviija, kui ka näitleja. Teadmisi selleks olen omandanud


Läbi aastate on selgeks saanud, et foorumteater, nagu ka rõhutute teater, loob võimaluse näha inimestest kaugemale. See pakub võimalust aru saada, miks keegi kuidagi käitub ja miks on inimeste suhted sellised, nagu nad on.Piret Soosaare, Mari-Liis Velbergi, Jouni Piekkari, Micke Reunlundi, Iwan Brioci ja Uri Noy-Meiri käest.

 

 

 

 

Uku Valner – MTÜ Foorumteatri liige ja foorumteatri koolitaja:

Ilmavalgust nägin küll Paide haiglas, ent enamiku oma eluteest olen veetnud Tallinnas. Gümnaasiumi lõpetasin Vanalinna Hariduskolleegiumis ning hetkel on lõpusirgel bakalaureuseõpingud ajaloo erialal.

Minu esmane kokkupuude foorumteatriga toimus 2010. aastal, viibides Portugalis vabatahtlikuna. Eestisse tagasi tulles astusin VAT teatri foorumgrupi liikmeks ning sealt edasi ka MTÜ Foorumteatrisse.


Olen olnud foorumteatri töötubades ning etendustes nii jokkeri, läbiviija kui ka näitleja rollis. Samuti olen täiendanud end Eestis ja rahvusvahelistel koolitustel Piret Soosaare, Mari-Liis Velbergi, Iwan Brioci ja Uri Noy-Meiri, Hector Aristizibali jt käe all.Minu jaoks annab foorumteater võimaluse, korduva masinliku reageerimise ja tegutsemise asemel,võtta korraks aeg maha ning mõtestada end ümbritsevat:

inimesi ja nende käitumist, keskkonda ja seda, kuidas see kõik tegelikult meid endid mõjutab ja muudab.


Go to Top